Aquagaz - infolinia

Usługi

Kontakt

Aquagaz
ul. Zielona 40
55-003 Nadolice Małe k/Wrocławia
tel. +48 503 154 156
email: aquagaz@erf.pl
pobierz wizytówkę na komórkę

Partnerzy

Partner firmy Viessmann Partner firmy Wavin Partner firmy Junkers Partner firmy Vaillant Partner firmy Purmo

Instalacje wodno-kanalizacyjne Wrocław - montaż instalacji Wod-Kan - Aquagaz

Nasza firma wykonuje instalacje wodno-kanalizacyjne (wod-kan) we Wrocławiu i okolicach. Jeśli chodzi o instalacje wodne polecamy rury z miedzi oraz tworzyw sztucznych, gdzie prym wiedzie niezawodny system Alu-pex firmy Wavin. Instalacje wodne można również wykonać z rur PP. Klientom oferujemy wykonawstwo przyłączy wodnych (PE), wszelkich punktów wodnych znajdujących się w gospodarstwie domowym oraz związanego z nimi orurowania dystrybuującego wodę po budynku. Jako element instalacji wodnych polecamy również montaż stacji do uzdatniania wody. Instalacje kanalizacyjne wykonuje się z tworzyw sztucznych PVC oraz PP. Oferujemy wszelkie orurowania niezbędne do wyprowadzenia zużytej wody oraz fekaliów z budynku, montaż stelaży podtynkowych typu Geberit, itp.

Przyłącza wodne i gazowe PE

Nasza firma wykonuje także profesjonalnie przyłącza wodne i gazowe PE. Nasze prace wykonujemy w sposób rzetelny i terminowy.


Instalacje sprężonego powietrza

Wykonujemy profesjonalne instalacje sprężonego powietrza. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego kompresora i osprzętu. Bazujemy na wysokiej jakości podzespołach, aby wykonana przez naszą firmę instalacja była trwała, wydajna i bezpieczna. Polecamy nasze usługi.

Rekuperacja (wentylacja mechaniczna)

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rekuperacja jest to proces odzyskiwania ciepła z wywiewanego, zużytego (brudnego) powietrza (z kuchni, łazienek, wc) i oddanie go do powietrza nawiewanego (do pokoi mieszkalnych). Rekuperacja zapewnia prawidłowy obieg powietrza w budynku wentylowanym, najbardziej optymalny jego rozkład w pomieszczeniach, filtrację powietrza oraz usuwanie nieprzyjemnych zapachów i wilgoci. Proces ten odbywa się za pomocą wymiennika zbudowanego wewnątrz urządzenia, które nazywa się rekuperator. Nasza firma poleca swoim klientom system rozprowadzenia powietrza oparty na kanałach z tworzywa sztucznego o niewielkich średnicach. Przewody systemu można w łatwy sposób umieścić w przegrodach budowlanych, dzięki czemu cała instalacja jest niemal niewidoczna, podnosi to estetykę budynku, gdyż konieczność zabudowania kanałów ( jak w przypadku rur spiro) spada do minimum.

Powietrzne pompy ciepła

Pompy ciepła do podgrzewu CWU

Urządzenie składa się z 300 litrowego zasobnika zapewniającego CWU dla pięciu osób. Może działać w trybie powietrza obiegowego, w tym przypadku ochładza i wysusza pomieszczenie w którym się znajduje. Pompa ciepła może również działać jako wentylator wywiewny, oznacza to że pobiera powietrze z pomieszczeń brudnych jak łazienki, WC, czy kuchnie wykorzystując je do podgrzewu wody. A następnie usuwa je z budynku. W przypadku pracy jako wentylator wywiewny konieczne jest zapewnienie dopływu powietrza z zewnątrz poprzez elementy nawiewne. Możliwa jest praca jednostki tylko w trybie wentylacji. Pompa ciepła może również współpracować z instalacją solarną poprzez wbudowaną wężownice.

Powietrzne pompy ciepła do CO i CWU

W porównaniu do pozostałych pomp ciepła nie istnieje konieczność drogiej inwestycji w postaci wykonania sond pionowych, kolektorów poziomych czy wykonania studni. Powietrzne pompy ciepła mogą działać samodzielnie jako instalacje monoenergetyczne, w tym przypadku szczytowym źródłem ciepła jest przepływowy podgrzewacz wody, który wspomaga pracę urządzenia w przypadku dużych mrozów. Powietrzne pompy ciepła doskonale nadają się do modernizacji istniejących instalacji, mogą współpracować z istniejącym piecem olejowym, czy gazowym, wykorzystując go jako szczytowe źródło ciepła na wypadek dużych mrozów. Instalacja hybrydowa pozwala na duże oszczędności znacznie redukując koszy oleju opałowego, czy gazu płynnego. Najbardziej efektywnym systemem grzewczym do współpracy z pompą ciepła jest ogrzewanie płaszczyznowe.

Odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny jest to jednostka centralna, która jest zainstalowana w pomieszczeniach gospodarczych. Odkurzacz połączony jest rurami z gniazdami ssącymi ulokowanymi w strategicznych miejscach budynku. Aby uruchomić odkurzacz wystarczy włożyć końcówkę elastycznego węża do gniazda ssącego. Odkurzacz włączy się automatycznie.